SOCCER + Local & World Sports Highlights
(Updated: Monday, September 16, 2019)
Monday, September 16

1:45pm
Torino vs Lecce
(Serie A)
2:00pm
Aston Villa vs West Ham United
(Premier League)

Tuesday, September 17

6:00am
Napoli U19 vs Liverpool U19
(UEFA Youth League)
9:00am
Borussia Dortmund U19 vs Barcelona U19
(UEFA Youth League)
11:55am
Internazionale vs Slavia Praha
(UEFA Champions League)
11:55am
Olympique Lyonnais vs Zenit
(UEFA Champions League)
12:00pm
Almería vs Girona
(Segunda Division)
12:00pm
Málaga vs Rayo Vallecano
(Segunda Division)
12:00pm
Racing Santander vs Mirandés
(Segunda Division)
2:00pm
Ajax vs Lille
(UEFA Champions League)
2:00pm
Benfica vs RB Leipzig
(UEFA Champions League)
2:00pm
Borussia Dortmund vs Barcelona
(UEFA Champions League)
2:00pm
CHELSEA vs Valencia
(UEFA Champions League)
2:00pm
Napoli vs LIVERPOOL
(UEFA Champions League)
2:00pm
Salzburg vs Genk
(UEFA Champions League)
2:00pm
Alcorcón vs Cádiz
(Segunda Division)

Wednesday, September 18

6:00am
Atletico Madrid U19 vs Juventus U19
(UEFA Youth League)
9:00am
PSG U19 vs Real Madrid U19
(UEFA Youth League)
11:55am
Club Brugge vs Galatasaray
(UEFA Champions League)
11:55am
Olympiakos Piraeus vs Tottenham Hotspur
(UEFA Champions League)
12:00pm
Fuenlabrada vs Real Zaragoza
(Segunda Division)
12:00pm
Huesca vs Albacete
(Segunda Division)
12:00pm
Lugo vs Ponferradina
(Segunda Division)
2:00pm
Atlético Madrid vs Juventus
(UEFA Champions League)
2:00pm
Bayern München vs Crvena Zvezda
(UEFA Champions League)
2:00pm
Bayer Leverkusen vs Lokomotiv Moskva
(UEFA Champions League)
2:00pm
Dinamo Zagreb vs Atalanta
(UEFA Champions League)
2:00pm
PSG vs Real Madrid
(UEFA Champions League)
2:00pm
Deportivo La Coruña vs Numancia
(Segunda Division)
9:30pm
Cruz Azul vs Tigres UANL
(Leagues Cup)
9:30pm
Seattle Sounders FC vs Dallas
(Major League Soccer)

Thursday, September 19

11:55am
Eintracht Frankfurt vs Arsenal
(UEFA Europa League)
11:55am
Qarabağ vs Sevilla
(UEFA Europa League)
12:00pm
Elche vs Tenerife
(Segunda Division)
12:00pm
Real Oviedo vs Extremadura UD
(Segunda Division)
2:00pm
Manchester United vs Astana
(UEFA Europa League)
2:00pm
Porto vs Young Boys
(UEFA Europa League)
3:00pm
Las Palmas vs Sporting Gijón
(Segunda Division)

Friday, September 20

1:00pm
Béziers vs Concarneau
(National 1)
1:30pm
Schalke 04 vs Mainz 05
(Bundesliga)
1:45pm
Strasbourg vs Nantes
(Ligue 1)
2:00pm
Southampton vs AFC Bournemouth
(Premier League)
2:00pm
Osasuna vs Real Betis
(La Liga)

Saturday, September 21

6:30am
Leicester City vs Tottenham Hotspur
(Premier League)
8:30am
Bayern München vs Köln
(Bundesliga)
8:30am
Hertha BSC vs Paderborn
(Bundesliga)
9:00am
Manchester City vs Watford
(Premier League)
9:00am
Cádiz vs Deportivo La Coruña
(Segunda Division)
9:00am
Levante vs Eibar
(La Liga)
11:30am
Newcastle United vs Brighton & Hove Albion
(Premier League)
2:30pm
Atlanta United vs SJ Earthquakes
(Major League Soccer)

Sunday, September 22

8:00am
West Ham United vs Manchester United
(Premier League)
8:30am
Borussia M'gladbach vs Fortuna Düsseldorf
(Bundesliga)
10:30am
CHELSEA vs LIVERPOOL
(Premier League)
11:00am
Eintracht Frankfurt vs Borussia Dortmund
(Bundesliga)
2:55pm
Portland Timbers vs Minnesota United
(Major League Soccer)
5:00pm
Dallas vs New York City
(Major League Soccer)

Wednesday, September 25

1:45pm
CELTIC vs Partick Thistle
(Scottish Scottish League Cup)
8:00pm
Houston Dash vs Washington Spirit
(National Womens Soccer League)

Saturday, September 28

6:30am
Hibernian vs CELTIC
(Scottish Scottish Premiership)

A. J. HUDSON'S PUBLIC HOUSE
3801 N Ashland Ave - Chicago IL 60613 - (773) 348-2767